„Beatos Virtuvė” kulinarijos studijoje apdovanoti trys „Gero ūkininko“ čempionato ambasadoriai

Šiandien „Beatos Virtuvės“ kulinarijos studijoje buvo apdovanoti trys „Gero ūkininko“ čempionato ambasadoriai – darnoje su gamta veikiantys ūkiai. Jau trečius metus vykstančios iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į lyderius, kurie augindami maistą rūpinasi ir bendruoju gėriu – sveika, darnia bei klestinčia gamta. Renginyje taip pat apdovanotos dvi seniūnijos, labiausiai ūkininkams propaguojančios agrarinę aplinkosaugą.

Beata Nicholson

Čempionato globėja, kulinarė, aplinkosaugos entuziastė Beata Nicholson sako, jog visuomenėje per mažai kalbama apie tai, kaip mūsų valgymo įpročiai ir pasirinkimai veikia žemę, ekosistemą ir netgi planetą.

„Jau daug metų domiuosi, iš kur ant mano stalo patenka maistas, tad tikrai žinau, kad ryšys tarp valgytojų ir augintojų yra itin svarbus“, – sako televizijos laidų vedėja Beata Nicholson. Ji džiaugiasi, kad jau tris metus yra „Gero ūkininko“ čempionato globėja ir gauna progą artimai susipažinti su sąmoningais bei atsakingais ūkininkais. „Šiemet man pavyko aplankyti net du čempionato ambasadorius, pati galėjau pamatyti jų ūkių kasdienybę. Džiaugiuosi, kad daugėja tiek augintojų, tiek valgytojų, kuriems svarbus darnus veikimas su žeme“, – pasakoja penktadienį įvykusių apdovanojimų ceremonijos vedėja.

Žymantas Morkvėnas

Vienas iš čempionato organizatorių, gamtos apsaugos ekspertas, Baltijos aplinkos forumo vadovas, Žymantas Morkvėnas sako, jog čempionatu siekiama atrasti ir pagarsinti geruosius ūkininkavimo pavyzdžius. „Nuolat ieškome lyderių, kurie rūpinasi bendruoju gėriu – sveika, darnia bei klestinčia gamta. Norime įrodyti, jog gamtai palankus ūkininkavimas yra progresyvus ir aktualus“, – teigia pats ūkininkaujantis Ž. Morkvėnas.

„Gero ūkininko“ čempionato 2023 ambasadoriai ir renginio vedėjai

Specialios „Gero ūkininko“ čempionato ambasadorių lentelės renginyje įteiktos ekologiniam Rasos ir Andriaus Prusakovų „Bačkonių“ ūkiui, kurio šeimininkai teigia, jog jiems didžiausias malonumas ir džiaugsmas sąmoningiems pirkėjams pasiūlyti sveikus, sąžiningai užaugintus produktus. Taip pat apdovanotas Astos ir Remigijaus Marozų pieno ūkis, kur didžiausias dėmesys skiriamas gyvulių gerovei bei darbo ir poilsio balansui, o ne pelnui ar produktų reklamai. Trečiasis šių metų čempionato ambasadorius – ekologinis Martinėlių ūkis. Čia ūkininkaujantys Kristina ir Arūnas Martinėliai sename dvare įkūrė Lietuvoje didžiausią biodinaminį ūkį.

Apdovanojimus teikęs čempionato organizatorius Žymantas Morkvėnas sako, kad visi šių metų ambasadoriai turi gero ūkininko savybių – jie saugo gamtą ateities kartoms, aktyviai veikia bendruomenėje, kuria darnią aplinką, o jų ūkiai – gyvybingi, auginantys kokybiškus produktus. „Mes manome, jog geras ūkininkas yra tas, kuris jautriai ir empatiškai žiūri į jį supančią aplinką bei gamtą, stengiasi sugyventi su ja“, – gero ūkininko portretą apibūdina Žymantas Morkvėnas.

Publikos simpatijas pelnė ekologinis Bačkonių ūkis

Beata Nicholson, Rasa ir Andrius Prusakovai

Apdovanojimų renginyje specialų titulą „Publikos simpatija“ laimėjo Rasos ir Andriaus Prusakovų ekologinis „Bačkonių“ ūkis. Šis ūkis per daugiau nei savaitę trukusį viešą balsavimą sulaukė daugiausiai visuomenės palaikymo. 40 ha žemės užimančiame sertifikuotame ekologiniame ūkyje auginamos įvairiausios daržovės, vištos, kalakutai ir hailendų veislės karvės. Drąsūs, inovatyvūs ir labai nuoširdūs ūkininkai sako, jog jų tikslas – sukurti sveiko maisto krepšelį pardavimui, o jame pirmiausiai dominuoja tai, ką mielai valgytų patys.

Agrarinę aplinkosaugą puoselėjančios seniūnijos – pagalba gamtai ir ūkininkams

Be ūkininkų renginyje taip pat buvo pagerbtos ir gamtai draugiškos seniūnijos. Specialius apdovanojimus bei padėkas „Gero ūkininko“ čempionate gavo šiais metais labiausiai ekologinių sistemų priemones ūkininkams propagavusios seniūnijos.

„Seniūnijų apdovanojimu siekiame atkreipti dėmesį, jog tvariam ūkininkavimui reikalingas ne tik individualus kiekvieno ūkininko indėlis, bet ir platesnis – pavyzdžiui, seniūnijų specialistų. Jie, turėdami artimą ryšį su ūkininkais, gali prisidėti prie proveržio saugant savo krašto gamtą, parodyti to prasmę ir svarbą ateityje“, – pasakoja Ž. Morkvėnas.

Meškuičių seniūnijos atstovai ir renginio vedėjai

Apdovanojimų ceremonijoje buvo apdovanota „Agrarinės aplinkosaugos čempionė“ – seniūnija, kurioje šiais metais daugiausiai žemės ūkio naudmenų ploto deklaruota ekologinių sistemų priemonėms. Ja tapo Šiaulių raj. sav. Meškuičių seniūnija, o renginio metu seniūnijos darbuotojus sveikino LR žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis. Speciali padėka skirta ir Jurbarko raj. sav. Eržvilko seniūnijai už daugiausiai surinktų paraiškų ekologinių sistemų priemonėms 2023 m. Šių seniūnijų specialistams, dirbantiems su žemės ūkio klausimais, buvo įteiktos ir specialios LR žemės ūkio ministro pasirašytos padėkos.

„Gero ūkininko“ čempionato organizatoriai kviečia jau dabar siūlyti ūkius kitų metų apdovanojimams svetainėje gerasukininkas.lt.

„Gero ūkininko“ čempionatas organizuojamas įgyvendinant gamtosauginį projektą „Naturalit“, kurį finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa ir Lietuvos Respublika. Projekte siekiama paskatinti gamtai palankias ūkininkavimo praktikas.

Daugiau renginio nuotraukų galerijoje.

Tykuma photography nuotraukos.

No comments!

Write a review

El. pašto adresas nebus skelbiamas.