„Vakaro pokalbiai su ūkininku“: išskirtinė galimybė semtis patirties iš geriausių

Tiek visuomenė, tiek ūkininkai, pradeda vis labiau vertinti ūkininkavimo reikšmę mūsų gamtai ir visos planetos sveikatai. Todėl džiaugiamės, kad „Ūkininkaujantys gamtai“ iniciatyva Europoje stiprėja, sudarydama daugiau galimybių ūkininkams iš įvairių šalių bendrauti ir dalintis gerąją patirtimi. Taigi šį kartą kviečiame dalyvauti virtualiuose susitikimuose su geriausiais Europos ūkininkais-biologinės įvairovės ambasadoriais ir tiesiai iš jų išgirsti, kaip jie rūpinasi gamta.
 
Šių susitikimų metu „Ūkininkaujantys gamtai“ ambasadoriai dalinsis, ką jie daro, kad savo ūkiuose palaikytų biologinę įvairovę, stiprintų ekosistemas ir padėtų kurti darnų santykį tarp žemės ūkio ir aplinkos. Ir, svarbiausia, kodėl jie tai daro. Pasikalbėjimuose dalyvaus ūkininkai iš Austrijos, Airijos ir Lietuvos.
 
Pasinaudokite proga pabendrauti su šiais pažangiais ūkininkais ir užduoti jiems klausimų!
 

„Vakaro pokalbiuose su ūkininku“ tokios įdomios temos, kaip:

  • Beariminės žemdirbystės taikymas klimato kaitos sąlygomis (įvyko 2025 sausio 13 d., įrašą anglų kalba rasite čia)
  • Pievų buveinių atkūrimas (2025 sausio 20 d., anglų ir vokiečių kalbomis)
  • Ūkis kaip susitikimų vieta: socialinis ūkininkavimas ir kūrybiškas mokymasis (2025 sausio 27 d., anglų ir vokiečių kalbomis)
  • Biologinei įvairovei palankus vaisių ir daržovių auginimas (2025 vasario 3 d., lietuvių ir vokiečių kalbomis)
  • Bioįvairovę saugančių priemonių taikymo pievose kaina ir nauda (2025 vasario 10 d., lietuvių ir vokiečių kalbomis)
  • Biologinė įvairovė kaip ūkio rinkodaros dalis (2025 vasario 17 d., anglų ir vokiečių kalbomis)

Virtualūs pokalbiai su ūkininkais vyks pirmadienio vakarais ir truks apie 90 minučių. Visi užsiregistravę dalyviai gaus nuorodą į „Zoom“ susitikimą. Pokalbių metu vyks sinchroninis vertimas į abi dviejų pašnekovų kalbas.

Konkrečias datas, daugiau informacijos ir registracijos anketą rasite čia.

„Ūkininkaujantys gamtai“ („Farming for nature“) – tai tarptautinė iniciatyva, kurios tikslas kurti palankias sąlygas biologinės įvairovės puoselėjimui ir kartu stiprinti vietos bendruomenes, gerinant jų ryšį su gamta. Ši iniciatyva jungia įvairių Europos šalių ūkininkus, mokslininkus, aplinkosaugos specialistus ir visuomenę, siekdama dalintis žiniomis, gerosiomis praktikomis ir paskatinti inovatyvius sprendimus žemės ūkyje. „Gero ūkininko“ čempionatas Lietuvoje yra „Ūkininkaujantys gamtai“ tinklo dalis.